HOLLANDACA KURSLARIMIZ

HOLLANDACA SINIF BAŞLANGIÇ TARİHLERİ

21 ARALIK HAFTA SONU SABAH SINIFI 

10.00 İLE 14.00 ARASI

 

Hollandaca Flemenkçe’nin Hollanda’da kullanılan aksanıdır. Bekçika’da ve Hollanda’nın güneyinde konuşulan Flamanca ile çok benzerdir. Hollandaca Hollanda’nın sömürgelerinde de konuşulur.

Avrupa Dil Kültür Merkezi’nde;

1-Genel Hollandaca

2-Aile Birleşimi(MVV) Uyum Kursları verilmektedir.

Genel Hollandaca kurslarına;  işi dolayısıyla veya aile ziyareti için sıklıkla Hollanda’ya seyahat eden, Hollanda’da daha rahat iletişim kurabilmek isteyen kişiler katılır. Kişilerin Hollandaca bilgilerine ve uygun oldukları zamana göre program çıkarılır.

Hollanda’ya evlenerek gidenler, Hollanda Konsolosluğu tarafından düzenlenen A1 seviyesinde sınava(Temel Yerleşim Bilgi Sınavı) katılmak zorundadırlar. Kişiler ancak sınav geçme belgesini aldıktan sonra Aile Birleşimi vizesi için başvuruda bulunabilirler.  2006 yılından beri uygulanan bu sınavın içeriğine 01 Nisan 2011 tarihinden itibaren bir bölüm daha eklenmiştir. Sınavda hem Hollanda ile ilgili genel kültür soruları hem de dilbilgisi soruları bulunmaktadır. Sınav 3 bölümden oluşur. Sınavın amacı; Hollanda’ya yerleşik hayat sürmek için gidenlerin hem Hollanda’da yaşam ile ilgili bilgi edinmeleri hem de günlük konuşmaları temel düzeyde yapabilmeleridir.

Yeni sınav sistemi için, Hollanda’dan sipariş ettiğimiz kitaplar ve öğretmenlerimizin diğer kaynak kitaplardan ekledikleri yardımcı bilgiler kullanılmaktadır. Burada amaç yalnızca sınavı geçmeniz değil, Hollanda’ya gittiğinizde öğrendiklerinizden en rahat ve en iyi şekilde faydalanabilmenizdir.  Kurumumuzda dersler Holllanda’da eğitim almış deneyimli öğretmenler tarafından verilir. Dolayısıyla size ders anlatırken aynı zamanda Hollanda ile ilgili faydalı bilgiler alırsınız.

Hollandaca Aile Birleşimi derslerimiz hafta içi ve hafta sonu sınıflarında devam etmektedir. Hafta içi kurslarımız  5 hafta, hafta sonu kurslarımız 7 hafta sürmektedir. Ders saatleri sınıftaki öğrenci sayısına göre arttırılmaktadır. Ders gün ve saatlerine uyum sağlayamayanlar ya da kursu daha çabuk bitirmek isteyenler için özel ders seçeneğimiz de mevcuttur. Ders saati tamamlandıktan sonra öğretmenlerimiz tarafından size Hollanda Konsolosluğu’nda katılacağanız sınav benzeri deneme sınavı yapılır ve varsa eksikleriniz tespit edilir. Katılacağınız sınavla ilgili randevu sistemi size öğretmeniniz tarafından anlatılır.

Avrupa Dil Kültür Merkezi’nde deneyimli öğretmenlerimizle sınava en doğru şekilde hazırlanırsınız. Kurs süresince harcadığınız zaman, nakit ve emeğiniz için iyi bir araştırmadan sonra gideceğiniz kursa karar vermelisiniz.

HOLLANDACA KURSU İSTANBUL ANADOLU YAKASI,KADIKÖY HOLLANDACA KURSU,HOLLANDACA KURSU KADIKÖY,HOLLANDACA KURS,HOLLANDACA KURSU,HOLLANDACA KURSLAR,HOLLANDA AİLE BİRLEŞİMİ