HOLLANDACA KURSU

HOLLANDACA KURSU İSTANBUL KADIKÖY-İSTANBULDAKİ TEK HOLLANDACA KURSU

FLEMENKÇE HAFTA İÇİ AKŞAM KURSUMUZ 16 NİSAN 2018 TARİHİNDE BAŞLAYACAKTIR.

DETAYLI BİLGİ VE KAYIT İÇİN BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ.

Hollandaca Flemenkçe’nin Hollanda’da kullanılan aksanıdır. Bekçika’da ve Hollanda’nın güneyinde konuşulan Flamanca ile çok benzerdir. Hollandaca Hollanda’nın sömürgelerinde de konuşulur.

Avrupa Dil Kültür Merkezi’nde;

1-Genel Hollandaca

2-Aile Birleşimi(MVV) Uyum Kursları verilmektedir. Genel Hollandaca kurslarına; işi dolayısıyla veya aile ziyareti için sıklıkla Hollanda’ya seyahat eden, Hollanda’da daha rahat iletişim kurabilmek isteyen kişiler katılır. Kişilerin Hollandaca bilgilerine ve uygun oldukları zamana göre program çıkarılır.

Genel Hollandaca seviyeleri;

Seviye A1(Niveau A1 Basisgebruiker): Kişi; günlük ifadeleri temel kalıpları kullanarak anlayabilir, sorabilir ve cevap verebilir. Kişisel bilgilerini ifade edebilir ve eğer karşısındaki kişi yavaş ve net konuşuyorsa iletişim kurabilir.

Seviye A2(Niveau A2 Basisgebruiker): Kişi; aile, çalışma, kendisi ile ilgili ifadeleri anlayabilir ve deyimler kullanabilir. Gündelik konular hakkında iletişim kurabilir ve basit ihtiyaçlarını kendisi karşılayabilir.

Seviye B1(Niveau B1 Onafhankelijk-gebruiker): Kişi; işyerinde, okulda, yolculukta, serbest zamanında düzenli olarak gerçekleşen standart konularda iletişim kurabilir ve konunun ana hatlarını anlayabilir. Kişi, deneyimlerini, hedeflerini, hayallerini, olayları ve nedenlerini açıklayan metin hazırlayabilir, kişisel yaklaşımlarını belirtebilir.

Seviye B2(Niveau B2 Onafhankelijk-gebruiker): Kişi; karmaşık metinleri, somut ve soyut konuları, temel düşünceleri anlayabilir. Kendi uzmanlık alanında teknik tartışmalara dahil olabilir. Çeşitli konularda ayrıntılı metinler üretebilir.

Seviye C1(Niveau Vaardiggebruiker): Kişi; daha uzun, ayrıntılı, iyi yapılandırılmış metinleri yazabilir anlayabilir ve örtük anlamları tanıyabilir. Hollandacayı esnek ve etkili bir şekilde, akademik, sosyal, mesleki amaçlar için kullanabilir.

Seviye C2(Niveau Vaardiggebruiker): Kişi; kolayca her şeyi anlayabilir, yazabilir ve okuyabilir. Sözlü ve yazılı kaynaklardaki bilgileri özetleyebilir.

Karmaşık cümlelerde dahi çok kesin, hatasız ve hızlı anlayabilir. hollanda resim Hollanda’ya evlenerek gidenler, Hollanda Konsolosluğu tarafından düzenlenen A1 seviyesinde sınava(Temel Yerleşim Bilgi Sınavı) katılmak zorundadırlar.

Kişiler ancak sınav geçme belgesini aldıktan sonra Aile Birleşimi vizesi için başvuruda bulunabilirler. 2006 yılından beri uygulanan bu sınavın içeriğine 01 Nisan 2011 tarihinden itibaren bir bölüm daha eklenmiştir. Sınavda hem Hollanda ile ilgili genel kültür soruları hem de dilbilgisi soruları bulunmaktadır. Sınav 3 bölümden oluşur. Sınavın amacı; Hollanda’ya yerleşik hayat sürmek için gidenlerin hem Hollanda’da yaşam ile ilgili bilgi edinmeleri hem de günlük konuşmaları temel düzeyde yapabilmeleridir. Yeni sınav sistemi için, Hollanda’dan sipariş ettiğimiz kitaplar ve öğretmenlerimizin diğer kaynak kitaplardan ekledikleri yardımcı bilgiler kullanılmaktadır. Burada amaç yalnızca sınavı geçmeniz değil, Hollanda’ya gittiğinizde öğrendiklerinizden en rahat ve en iyi şekilde faydalanabilmenizdir. Kurumumuzda dersler Holllanda’da eğitim almış deneyimli öğretmenler tarafından verilir.

Dolayısıyla size ders anlatırken aynı zamanda Hollanda ile ilgili faydalı bilgiler alırsınız. Hollandaca derslerimiz hafta içi ve hafta sonu sınıflarında devam etmektedir. Hafta içi kurslarımız 8 hafta, hafta sonu kurslarımız 12 hafta sürmektedir. Ders saatleri sınıftaki öğrenci sayısına göre arttırılmaktadır. Ders gün ve saatlerine uyum sağlayamayanlar ya da kursu daha çabuk bitirmek isteyenler için özel ders seçeneğimiz de mevcuttur.

Ders saati tamamlandıktan sonra öğretmenlerimiz tarafından size Hollanda Konsolosluğun’da katılacağınız sınav benzeri deneme sınavı yapılır ve varsa eksikleriniz tespit edilir. Katılacağınız sınavla ilgili randevu sistemi size öğretmeniniz tarafından anlatılır. Avrupa Dil Kültür Merkezin’de deneyimli öğretmenlerimizle sınava en doğru şekilde hazırlanırsınız. Kurs süresince harcadığınız zaman, para ve emeğiniz için iyi bir araştırmadan sonra gideceğiniz kursa karar vermelisiniz.


  • FİYATLARIMIZA %8 KDV DAHİLDİR.
  • KAYNAKLAR ÜCRETSİZDİR.